Projekt bez tytułu (3)

Co to jest tiny house ?

W dosłownym tłumaczeniu oznaczają małe domy i tym właśnie są. Niewielkimi domkami na kołach, z którymi możesz przemierzać świat, ale możesz też osiąść w wybranym miejscu.  

Tiny house przybierają różne kształty i style. Od nowoczesny, prostych brył, po domki, które przypominają tradycyjną zabudowę. Powierzchnia mieszkalna jest niewielka, zazwyczaj to niecałe 20m2. Lecz niech Was nie zwiedzie ten metraż. Przestrzeń zaaranżowana jest w taki sposób, aby była w pełni funkcjonalna. W domku znajdziesz strefę dzienną – salon, jadalnię, kuchnię, łazienkę i sypialnię, a czasem nawet więcej wykorzystując multifunkcjonalność w przestrzeni, czy tworząc antresolę.  

Nie zabraknie w nich również wszelkich instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, ogrzewania, wentylacji. Znajdziesz też modele, które posiadają nietypowe rozwiązania, takie jak woda ze zbiornika, prąd z sieci lub z baterii i wiele więcej.  

Zaprojektowane są w ten sposób, aby można było połączyć je z samochodem i przewozić po drogach. Osadzone są na specjalnym podwoziu z kołami, a wymiary obrysu budynku spełniają normy dopuszczalne na drogach w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Są niczym przyczepa, lecz o wiele ładniejsza i bardziej funkcjonalna.  

W małym domku możesz mieszkać w sezonie, wybierać się nim na wakacje, w weekendowe podróże, czy też mogą być całoroczne.  

Tiny house dają wiele możliwości, a co najważniejsze nie przywiązują Cię do jednego miejsca. Każdego dnia możesz być gdzie indziej, w górach, nad morzem, nad jeziorem, w mieście czy w lesie. Dla tych co cenią sobie wolność i lubią zmianę otoczenia jest to idealne rozwiązanie.  

 

Comments are closed.