Projekt bez tytułu (10)

Konstrukcja stalowa, czy drewniana domu prefabrykowanego?

Zastanawiasz się nad domem prefabrykowanym i spotkałeś się, że budowane są w różniącej się od siebie technologii. Podstawową różnicą domów prefabrykowanych, czy modułowych jest ich konstrukcja. Większość dostępnych firm na rynku produkuje domy w dwóch najbardziej znanych i tym samym dobrze sprawdzonych technologiach – o konstrukcjach stalowych i konstrukcjach drewnianych.

Materiały te są każdemu bardzo dobrze znane, lecz czy wiesz, jak wpływają na budynek, a tym samym Ciebie? Poznaj zatem, czym się charakteryzują i wybierz tę, która spełnia Twoja wymagania i będzie dla Ciebie oraz Twojej rodziny najlepsza.

Konstrukcja drewniana – Odpowiednio zaimpregnowane drewno ma o wiele mniejsze skłonności do korozji. Cała konstrukcja jest bardzo lekka, a dzięki bardzo suchej metodzie budowania, z obiektu można korzystać od razu po zakończeniu budowy. Ta również trwa bardzo krótko. Kompletny dom można postawić w dwa miesiące, gdzie analogiczny budynek ceglany to okres nawet roku, zakładając konieczną zimową przerwę.

Konstrukcja stalowa – Obiekty z konstrukcji stalowych także można użytkować zaraz po zakończeniu budowy. Czas jej trwania jest natomiast dłuższy, głównie z powodu ciężaru poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Przewiezienie drewnianych szczebli jest o wiele prostsze niż stalowych. Tego typu technologie wykorzystuje się w większości do budowy hal produkcyjnych i dużych obiektów. Jest to spowodowane dużą wytrzymałością i możliwością przenoszenia dużych ciężarów przy niewielkich rozmiarach elementów własnych. Niestety, każdy metal poddaje się działaniu korozji, czyli utlenianiu. Stosuje się w tym celu specjalne środki antykorozyjne, ale niezbędne są również okresowe przeglądy takich konstrukcji, co sprawia, że eksploatacja budynku jest droga.

Comments are closed.