Blog

Co to jest dom modułowy? 

Co to jest dom modułowy? 

Dom modułowy na zgłoszenie do 70m2

Dom modułowy produkowany jest w fabryce i przyjeżdża na miejsce inwestycji w postaci gotowych elementów, zwanych modułami, gdzie są ze sobą łączone. W zależności od wielkość dom modułowy może mieć od jednego do kilku modułów.  

Domy modułowe na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak tradycyjny dom murowany, lecz różnią się technologicznie pod wieloma względami.  

Przede wszystkim prawie cały proces budowy przebiega w fabryce. Wszystko zależy od zamówionego standardu – surowy otwarty, deweloperski lub nawet domy modułowe wykończone pod klucz. Dzięki kontrolowanym warunkom, które znajdują się na halach, domy modułowe wyróżniają się wysoką jakością. Ponadto wpływa to również na czas realizacji, który jest znacznie krótszy. W gotowym domu możesz zamieszkać już nawet za 3 miesiące od złożenia zamówienia. 

Domy modułowe zawierają wszystkie funkcjonalności jakie są w tradycyjnym domu. Dzięki różnorodności producentów, na naszej platformie znajdziesz domy modułowe całoroczne, które można wykorzystywać również jako letniskowe.  

Wypadają też w wielu wariantach stylistycznych i funkcjonalnych. Dom modułowy to nie tylko mały domek 35m2 na zgłoszenie, ale też większe pełnowymiarowe budynki mieszkalne o powierzchni nawet ponad 120m2. Dopasowanie domu pod własne potrzeby jeszcze nie było tak łatwe jak za pomocą naszego konfiguratora. Możesz wybrać opcję z dachem płaskim lub połaciowym, w konstrukcji stalowej lub drewnianej, z garażem lub bez, finansowany ze środków własnych czy poprzez kredyt hipoteczny.  

Warto też wiedzieć, że gotowe domy modułowe w konstrukcji stalowej umożliwiają ich późniejszy transport w dowolne miejsce na świecie. Czy kiedykolwiek miałeś możliwość przeprowadzić się z własnym domem?  

Ponadto, dom modułowy może być również domem pasywnym. Co oznacza, że jest energooszczędny. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe, a nasze portfele pełniejsze.